На свое събитие ADSYS демонстрира пред клиенти и партньори сървъри, базирани на новите мощни чипове Intel Xeon Scalable Processor и AMD EPYC, готови сървърни решения на Supermicro и системи за съхранение на данни от Infortrend Technology и Synology.

Освен водещите предложения на глобалните марки българската компания разработва и предлага и собствени сървъри под марката AIS. Налични са още RAID контролери на Broadcom (познати до 2014 г. под марката LSI) и Areca, твърди дискове и дискови системи на HGST, дънни платки и barebone системи на ASRockRack, продукти на Tiger Technology, решения за мрежова сигурност на Barracuda Networks, шасита за вграждане в шкаф на Genesysgroup, захранващи блокове на Seasonic и др.

Внимание бе отделено на новите сървърни процесори Intel Xeon Scalable, които представляват качествена стъпка напред в сървърната технология. Те осигуряват 1.65 пъти по-голяма производителност от досегашните фамилии Xeon, многократно по-добра сигурност и по-лесно сервизиране при отпадане на цял физически сървър.

"Все още очакваме софтуерни приложения, които да ги използват пълноценно", допълва Владимир Каравелов, технически директор на ADSYS, цитиран от ComputerWorld.bg.

Новата технология Omni Path е вградена в процесора и осигурява свързване на сървърите, като дава възможност за изграждане на клъстери по нов начин с много голяма скорост на обмен между сървърите. Omni Path бързо се очертава като наследник на Infiniband, считат експертите на ADSYS.

Една от големите промени при чиповете е новата mesh архитектура, при която всички ядра са свързани с по няколко пътеки, а не в един или два пръстена като при по-старото поколение. В процесора е вградено почти всичко, малко от функциите остават в чипсета.

Не трябва да подценяваме предложенията на AMD, изтъкна още Николай Вачев, управител на ADSYS.

Чиповете EPYC серия 7000 имат до 32 ZEN ядра, по 8 канала и до 2 TB памет на процесор, до 128 PCIe връзки. В новите чипове всички функции са вградени в процесора и всъщност няма чипсет. По тази причина системите с EPYC са доста по-евтини. Дъната отново са по-евтини, като сред производителите на такива дъна са Asus, Gigabyte, Supermicro, Wistron и TYAN.

SuperMicro вече разполага с решения, базирани на новите процесори на Intel и AMD.

„От 5 г. работим с ADSYS, заяви Раул Гюрц, представител на SuperMicro. "Вече сме готови с платки за AMD EPYC и Intel Scalable.”

Сървърната компания съществува от над 25 години и досега никога не е имала спад на приходите и печалбата. Продажбите в региона "Европа, Близък изток и Африка" генерират 18% от приходите на SuperMicro, като през 2017 г. тя е продавал в света общо 1.2 млн. сървъра и подсистеми, произведени в 8 собствени фабрики.

ADSYS предлага и трите основни групи продукти на друг свой ключов партньор - Synology – NAS устройства, системи за видеонаблюдение, а отскоро и рутери. Самите NAS устройства са 4 групи, като серията J е за домашни потребители, сериите Value и Plus са бизнес устройства, а моделите FS и XS са във високия клас за вграждане в шкаф.

Тагове: